2022 Memur maaşı belli oldu mu? Memur maaşı zammı ne zaman açıklanacak?

2022 Memur maaşı ne kadar olacak? Memur maaşı zammı belli oldu mu? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın asgari ücreti açıklamasının ardından gözler memur maaşı zammına çevrildi. Memurlar tarafından zammın ne zaman açıklanacağı merak ediliyor.

2022+Memur+maa%C5%9F%C4%B1+belli+oldu+mu?+Memur+maa%C5%9F%C4%B1+zamm%C4%B1+ne+zaman+a%C3%A7%C4%B1klanacak?
ABONE OL
Yeni asgari ücretin 4253 TL olduğunun açıklanmasından sonra memur maaşı zammı merak ediliyor. Memur zammının belirlenmesinde enflasyon rakamları etkiliyor. Memur zammının ne zaman açıklanacağına dair ise henüz resmi bir açıklama gelmedi.
 
Memur maaşı ne kadar olacak?
 
Geçtiğimiz günlerde Milliyet Yazarı Cem Kılıç enflasyon farkı zammı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kılıç, "Hem büyüme oranı hem enflasyondaki yükselişle birlikte zam farkı da yüksek seviyelerde seyredecek. Emekli olmak isteyenler yeni yılda, kamuda çalışanlarda ise 16 Ocak'tan sonra emekli olmaları daha doğru olacaktır. Gelen son verilere göre; memurlar ve memur emeklileri şimdiden yıl sonu için yüzde 7,47 enflasyon farkı zammı oluştu. Yeni yılda ise aylıklarda yüzde 8'lik bir zam farkının oluşabileceğini söyleyebiliriz." ifadelerini kullandı.
 
'Memura da gerekli zamlar verilecek'
 
Türkiye'yi çok daha iyi noktaya götüreceklerini söyleyen AK Parti'li Kurtulmuş, "Fiyatlar yükseliyor. Fiyatları indirmek için mücadele ederken diğer taraftan milletimizin alım gücünü artırmak için hem asgari ücreti tarihi bir şekilde yükseltiyor hem de önümüzdeki günlerde inşallah memur ve emekli maaşlarında da düzenlemeler yapılarak, vatandaşımızın alım gücünün azalmaması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam ediyoruz. Asgari ücret 4 bin 253 lira oldu. İnşallah memura da gerekli zamlar verilecek" dedi.
>