11 indirimlerinde kazıklanmayın!

Tüketici Hakem Heyeti Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu tüketicileri uyardı: İnternet ortamında yapılan ‘Efsane 11’ adlı indirimler dikkat edelim. Kampanya adı altında sözde önce bindirim sonra indirim yapıyorlar.

11+indirimlerinde+kaz%C4%B1klanmay%C4%B1n%21;
ABONE OL
TÜKETİCİYİ CEZBEDİYORLAR
 
ALIŞVERİŞ siteleri, mağazalar, uygulamalar ve diğer platformlar, kasım ayının gelmesiyle indirim günleri için harekete geçmeye başladı. 11. ayın 11’i için “Efsane 11” tanıtımları yapılarak, birçok üründe indirim yapılacağı vurgulanıyor. Tüketici dernekleri ve Ticaret Bakanlığı vatandaşları ‘indirim’ tuzaklarına dikkatli olmaları konusunda uyardı. Tüketici Hakem Heyeti Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, “11.11 İndirimi, Şahane İndirim, Efsane İndirim gibi birtakım kampanyalarla tüketiciyi cezbediyorlar. İnternet ortamında yapılan bu tür indirimlere dikkat edelim” dedi.
 
'BURADA BİR KASIT VAR'
 
AĞAOĞLU, “Yeni bir şikayet de çoğalmaya başladı. Bu şikayet türü ‘Siparişi verdim, ödemesini yaptım fakat benim siparişimi iptal ettiler daha sonra yüksek fiyattan satışa koydular’ bu indirim kampanyaları başlarken önce bindirim sonra indirim yaptıklarının kanıtı. Burada kasıt yalancı kampanyalarla fiyatlar indirilmiş gibi gösterilmek isteniyor. Vatandaşlarımız dikkatli olmalı” diye konuştu. E-ticaret sitelerinden alışveriş yapan Başak Yağmur adlı vatandaşı, “Normal fiyatları yükseltiyorlar, indirim zamanı gelince indirime koyduk diyorlar” ifadelerini kullandı.
 
>