Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitiyor? Kısa çalışma ödeneği ne kadar uzatıldı?

+K%C4%B1sa+%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fma+%C3%B6dene%C4%9Fi+ne+zaman+bitiyor?+K%C4%B1sa+%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fma+%C3%B6dene%C4%9Fi+ne+kadar+uzat%C4%B1ld%C4%B1?
ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından önemli açıklamalarda bulundu. Normalleşme sürecinin başlayacağının müjdesini veren Erdoğan'ın açıklamalarının ardından kısa çalışma ödeneği bitiyor mu? soruları merak ediliyor.

 
Kısa çalışma ödeneği, işyerinde uygulanan haftalık çalışma süresini tamamlayacak şekilde çalışılmayan süreler için, işçinin kendisine ve aylık olarak her ayın beşinde ödenmektedir.
 
Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zaman Bitiyor?
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mart ayındna itibaren normalleşme sürecinin başlayacağını açıkladı. Ancak, kısa çalışma ödeneği ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.
 
Kısa Çalışma Ödeneği ve işten çıkarma yasağının ne zaman biteceği merak konusu oldu. Pandeminin ekonomik hasarını hafifletebilmek için uygulanan kararlar arasında işten çıkarma yasağı, kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği var.
 
Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zamana Kadar Uzatıldı?
 
İşten çıkarma yasağı 17 Mart'a kadar uzatılırken kısa çalışma ödeneği yani nakdi ücret desteği ise Cumhurbaşkanlığı kararıyla birlikte Mart'a kadar uzatıldı.
 
İşten Çıkarma Yasağı Uzatıldı
 
Salgın nedeniyle iş kanununa eklenen geçici 10. madde kapsamında, iş veya hizmet sözleşmesinin belirli haller dışında işveren tarafından feshedilmesini yasaklayan düzenlemenin süresi 17 Ocak 2021 tarihinden itibaren iki ay uzatıldı. Yasağa paralel olarak işverene işçisini ücretsiz izne çıkarma yetkisi de 17 Mart'a kadar uzatıldı.
>