200 kişilik ilana 52 bin başvuru

+200+ki%C5%9Filik+ilana+52+bin+ba%C5%9Fvuru
ABONE OL

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin operatör şoför, ağır vasıta şoförü, büro elemanı ve park bahçelerde görevlendirmek için 200 işçi alımı için verdiği ilana 45 bini üniversite mezunu toplam 52 bin kişi başvurdu.

İşsizlik ülkemizin kapanmak bilmeyen yaralarından… Pandemi ile birlikte iyice derinleşen ekonomik krizle birlikte işini kaybedenlerin sayısını da katlanarak arttı. Haliyle açılan iş ilanlarına da yoğun ilgi oluyor. O görüntü bu kez Adana’dan geldi. Operatör şoför, ağır vasıta şoförü, büro elemanı ve park bahçelerde görevlendirmek için 200 işçi alımı yapacak olan Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ilanında talep patlaması yaşandı. İşe alınacak olan 200 eleman için şu ana kadar 52 bin kişinin başvurduğu bildirildi. Başvuranların 45 binin de üniversite mezunu olduğu açıklandı. 
 
Başvuruların devam etmesi nedeniyle bu sayının daha da artması beklenirken, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “200 eleman alacağız, şu ana kadar 52 bin kişi başvurdu. Bunların yüzde 90’ını da üniversite mezunları oluşturuyor. Şimdi bu üniversite mezunlarına hangi işi vereceğiz? Bir kere uzmanlık alanları farklı. Mesela kadın, erkek sosyal bilimler mezunu başvuruyor. Onu park bahçelerde mi görevlendireceğiz, ağır vasıta şoförü olarak mı?” ifadelerini kullandı. 
 
Karalar, şöyle devam etti: “Bu kadar çok üniversite kurulursa ve ona göre iş alanı yaratılmaz ise ülkenin geleceği nokta bu olur. Gençler ne yapsın, çaresiz. Biz de mümkün olduğunca el uzatmaya çalışıyoruz ama bir noktadan sonra tıkanıyor.”
>