SON DAKİKA
Hava Durumu

Yeni iddia: 'Uzaylılar zaten dünyada'

Dünya dışı yaşam tartışmaları, geçtiğimiz yıl ABD Kongresi'nde 50 yıl aradan sonra ilk kez halka açık şekilde yapılan UFO konulu oturumun ardından gündemin ana maddelerinden birisi haline gelmişti. Daha önce UFO'larla karşılaştığını iddia eden savaş pilotlarının beyinlerini inceleyen Patoloji Profesörü Garry Nolan da birkaç gün önce ilginç bir iddia ortaya attı. Buna göre bir ziyaret söz konusu değil, uzaylılar zaten uzun zamandır buradalar!

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2023 11:39
Haber Güncellenme Tarihi: 21.05.2023 11:39
https://www.abcgundem.com
Yeni iddia: 'Uzaylılar zaten dünyada'

Olası dünya dışı yaşam tartışmaları ve UFO varlığına kanıt olabileceği belirtilen görüntü ve belgelere yönelik tartışmalar devam ediyor. Şu ana kadar dünya dışı yaşam resmi olarak kanıtlanmamış olsa da içlerinde bilim insanlarının da bulunduğu birçok kişi, dünya dışı yaşamın varlığına inanıyor. Hatta kimileri, bu canlıların dünyayı geçmişten günümüze defalarca ziyaret ettiğini ve hâlâ dünya üzerinde bulunduğunu iddia ediyor. Bu isimlerden birisi de ABD'deki Standford Üniversitesi'nden Patoloji Profesörü Garry Nolan. Daha önce UFO'larla karşılaştığını iddia eden savaş pilotlarının beyinlerini ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) isteği üzerine incelediğini açıklayan Nolan “Dünya dışı canlıların Dünya gezegenini ziyaret ettiğinden ve hâlâ burada olduğundan yüzde yüz eminim” dedi.

‘UZUN ZAMANDIR VE HÂLÂ BURADALAR’

Geçtiğimiz günlerde bir konferansta konuşan Profesör Garry Nolan, sunucunun kendisine yönelttiği, “Dünya dışı zekânın Dünya gezegenini ziyaret ettiğine inanıyor musunuz?" sorusuna, "Bence bir adım daha ileri gidebiliriz. Daha yeni ziyaret etmediler uzun zamandır buradaydılar ve hâlâ buradalar” şeklinde cevap verdi.

Nolan, 2022 yılında ABD'de kabul edilen Ulusal Savunma Yetki Yasası'nın 30 sayfasının "tanımlanamayan bir hava olayları ofisi" kurmaya ayrıldığını hatırlatarak, “Yeni oluşturulan birimde 25 kişi çalışıyor ve bu kişiler ABD Savunma Bakanlığı ile istihbarat ofislerinin tamamındaki bilgileri toplamakla uğraşıyor. Bir araya getirilen veriler ekip tarafından derlenip karşılaştırılıyor ve raporlanıyor” dedi.

"Özellikle şunu söylemek istiyorum: Bir şekilde elimize geçmiş olan uzaylı teknolojisi üzerinde tersine mühendislik programları yürütüldüğünü düşünüyorum. Bu konuda çok kısıtlı insanın haberi var. Gidin ve kongre koridorlarında bu çalışmaları takip eden siyasetçilere bakın. Bu konudaki görüşlerini neye dayandırıyorlar? Kaynakları bu konuda düzenlenen gizli oturumlarda onlarla konuşan kişiler. Açıkçası tanıdığım bazı insanlar, düşmüş ve düşürülmüş tanımlanamayan cisimler üzerinde tersine mühendislik deneyimine sahip olduğunu söylüyor." - Profesör Garry Nolan

‘ELE GEÇİRİLENLER CANLI DEĞİL’

Ele geçirilip üzerine tersine mühendislik çalışmaları yapıldığını iddia ettiği Dünya dışı cisimlerin içinde canlı varlığı olmadığını düşündüğünü ifade eden Nolan, “Öyle düşünün: Amazon'un ortasındaki bir yamyam kabilesini incelemek isteseydiniz kendiniz gidip kabilenin içine girer miydiniz? Gelişmiş bir zekaya sahipseniz, buraya gelerek hayatınızı ve uzuvlarınızı riske atmazsınız. Bence bizim gördüğümüz ve ele geçirdiğimiz UFO’lar bir tür drone veya gelişmiş bir yapay zeka barındıran cisimlerden oluşuyor” şeklinde konuşarak bu konudaki düşüncelerini anlattı.

ABD Donanması'nın kayıtlarına giren UFO olayları hakkında da konuşan Profesör Nolan, “2004 yılında Pasifik Okyanusu’nda görev yapan bir uçak gemisinde görev yapan pilotların şahit olduğu bazı olaylar var. Görülen cisimleri bir noktaya kadar takip edebiliyorlar ancak bir noktadan sonra bu cisimler bizim elimizde olan araçların yapmasının pek mümkün olmayacağı manevralar yapıp bölgeden uzaklaşıyorlar. Bunlar saniyeler içinde oluyor. Yapamayacağımız şeyleri yapıyorlar” dedi.

‘İNSANLIK İÇİN BİRÇOK ŞEYİ DEĞİŞTİREBİLİRLER’

Donanma pilotlarının şahit olduğu olayların arkasında Rusya ve Çin olmadığını düşündüğünü dile getiren Garry Nolan, “Bu teknoloji üzerine düşünmemiz gerekiyor. Kuşların uçtuğunu gördükten sonra uçmamız binlerce yılımızı aldı. Şimdiyse bu cisimlere bakıp bu uçuşları nasıl yaptıklarını düşünüyoruz. Böylesine araçlar nasıl yapılabilir? Bunun için ne kadar enerjiye ihtiyacımız var? Bu sorulara cevaplar bulabilirsek insanlık için birçok şey değişebilir” şeklinde konuştu.

Geçmişte dünya dışından geldiğini iddia ettiği bir cisimlerden birine erişim sağladığını söyleyen Profesör Garry Nolan şu iddiada da bulundu:

"Yaklaşık 7-8 yıl önce bir grupla çalışıyordum ve birkaç hafta içinde bu nesnelerden birine erişim sağladım. Sonrasında ona erişmemizi istemeyen insanlar bunu öğrendiğinde bazı bürokratik idari oyunlar oynadılar ve bizim önümüzü kapattılar." 

Garry Nolan’ın açıklamaları, Tüm Alanlarda Anomali Çözüm Ofisi (AARO) olarak bilinen ve UFO varlıklarını incelemekten görevli birimin başındaki Sean Kirkpatrick’in ABD kongresine geçtiğimiz ay yaptığı sunumdan sonra geldi. Kirkpatrick, yaptığı sunumda ekibinin 650'den fazla potansiyel UFO gözlemini incelediğini ancak şimdiye kadar dünya dışı faaliyetler, dünya dışı teknoloji hakkında hiçbir güvenilir kanıt bulamadıklarını söylemişti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.